Hakkımızda

Biz Kimiz

Faaliyetlerine 2009 yılında Ataşehir’de başlayan Ata Spor, 2010-2016 yılları arasında Çekmeköy’deki Nesrin Uçmakoğlu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda, 2016-2018 yılları arasında ise Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda sürdürdüğü faaliyetlerini, Aralık 2018’den bu yana Çekmeköy’ün güzide eğitim kurumlarından İleri Nesil Okulları’nda ‘İNO SPORTS’ markası altında gerçekleştiriyor. Ata Spor, kız ve erkeklerde birçok yaş grubuna Basketbol, Voleyvol, Jimnastik ve Yüzme branşlarında eğitim vermekle kalmıyor, ‘İyi Sporcu, İyi Birey’ parolasıyla onları hayata hazırlıyor.

Ata Spor ile sahaya adımını atan ve spor okullarımızdan yetişerek profesyonel kariyerlerinin tohumlarını atan lisanslı sporcularımız, ülke çapında çeşitli turnuva ve organizasyonlara katılırken, kulübümüz tarafından düzenlenen kamp ve organizasyonlarla da prestijimize değer katıyorlar. Ata Spor olarak bugün, faaliyet alanımızda standartları belirleyen bir marka haline gelmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

 Tüm bu çalışmalarımız, profesyonel seviyelerde de meyvelerini hızla vermeye devam ediyor. Takımlarımız; 2017-2018 sezonundan bu yana, A takımlar seviyesinde dahi Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen profesyonel liglerde mücadele ediyor. Temel felsefe olarak sporcuların fiziksel ve teknik gelişimleri kadar karakteristik gelişimlerine de itina ile yaklaşan kulübümüz, sportif başarı hedefleri kadar sosyal çerçevede de sporun sınırlarının ötesine geçme amacıyla çalışıyor.

 Hakkımızda

Misyon

Üst seviye teknik gelişim ve rekabetin yanı sıra, sporu her bireye sevdirmeyi amaçlıyoruz. Mevcut sporcularımızı, sporla güçlendirilmiş bir hayata, iyi sporcu olmanın yanı sıra iyi bir birey olma bilinciyle hazırlıyoruz.

Vizyon

Sportif ve karakteristik gelişim destekli, üst seviye bir rekabet ortamına hazırladığımız sporcularımızı, başarıya giden bu yolda teknoloji ve diğer alanlardaki güncel trendler ışığında önce Türkiye içinde, sonra dünya standartlarında rekabetçi hale getiriyoruz.

Başarı

Maçları, turnuvaları değil, çocuklarımızı kazanmayı hedefliyoruz. Skor her ne olursa olsun, bizim için kazanmaya giden yol, özgüveni yüksek, zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmekten geçiyor.

Ata Spor